Weekend football fixtures | Exmouth Diary

FA Trophy
Plymouth Parkway against Bristol Manor Farm
Tavistock v Binfield

Premier of the Southern League
Tiverton Town v Poole Town

Division one south
Evesham United v Bideford
Larkhall Athletic v Willand Rovers

West League Premier
Barnstaple Town v Mousehole
Shepton Mallet v Ilfracombe Town

Southwest Peninsula League
Crediton United v Torridgeside (Friday 7.30pm)
Bridport v Plymouth Marjon
Cullompton Rangers v Newton Abbot Spurs
Dartmouth v Axminster Town
Elburton Villa v Brixham
Honiton Town v Teignmouth
Okehampton Argyle v Bovey Tracey
Town of Sidmouth v Holsworthy
Torrington vs. Elmore

Devon Football League
Feniton Reserves v Barnstaple Town
Thorverton vs. Fremington
Topsham Town v Ottery St Mary

County Cup (selected)
Appledore vs. Lakeside Athletic
Ivybridge Town 2nd v Newtown
North Molton Sports Club v Paignton Saints
Stoke Gabriel & Torbay Police v Budleigh Salterton
University of Exeter v Beer Albion
Boca Seniors v Elmore 2nd
Bravehearts v East Budleigh
East Allington United v Witheridge
Harbertonford v Lympstone
Plympton Athletic v Beer Albion 2nd
Tedburn St Mary v Upottery

Devon and Exeter League
First
Alphington vs. Lyme Regis
Clyst Valley v University of Exeter 2nd
Kentisbeare vs. Colyton
Ottery St Mary Reserves v Dawlish United
Sandford v Okehampton Argyle 2nd

Division 1
Hatherleigh Town Reserves v Chard Town
University of Exeter 3rd v Topsham Town 2nd
Winkleigh reserves against Wellington

Division 2
Central v Westexe Park Rangers
Cranbrook v Clyst Valley 2nd
Dunkeswell Rovers v Farway United
Exmouth Spartans v St Martins
Tipton St John v University of Exeter 4th

Division 3
Chagford v South Zeal United
Hemyock vs. Halwill
Lyme Regis Reserves v Heavitree United
University of Exeter 5th against Broadclyst

Division 4
Colyton 2nd against Cheriton Fitzpaine
Dawlish United 2nd v Cullompton Rangers 2nd
East Budleigh 2nd v Exeter United
Elmore 3rds v Sidmouth Town 3rds
St Thomas Social Club v University of Exeter 6th
Uplyme v Budleigh Salterton 2nd

Division 5
Awliscombe v Millwey Rise
Axmouth United v Teign Village
St Martins 2nd v Cranbrook United

Division 6
Cheriton Fitzpaine 2nd against Devon Yeoman
Upottery 2nd vs. AFC Morchard Bishop

Division 7
Exeter Royals v Bradninch
Newton St Cyres 2nd against Pheonix United
Otterton v Hatherleigh Town 2nd
Priory versus Seaton Town 2nd
Westexe Park Rangers 2nd v City Raiders 2nd
Whipton & Pinhoe 2nd v University of Exeter 8th

Division 8
Farway United 2nd v Amory Green Rovers 2nd
Lympstone 2nd against Hemyock 2nd
Millwey Rise 2nd against Ex Dons
Starcross Dons 2nd vs Tedburn St Mary 2nd

About Marco C. Nichols

Check Also

Letter: Discover the many reasons why people quilt

Local quilters have assembled a diverse exhibit on display at the Timmins Museum until November …